Minident Hakkımızda Çocuk Diş Hekimliği Fotoğraflar Sık Sorulanlar İletişim

Doç. Dr. Özgür Önder KUŞCU
Çocuk Dişhekimi (PEDODONTİST)

2013 Ekim: T.C. Üniversiteler Arası Kurul Başkanlığı'nca düzenlenen Doçentlik Sınavında başarı gösterip, Çocuk Diş Hekimliğinde Doçent Doktor ünvanı almaya hak kazandı.

2013 Mart : Global Diş Hekimliği Derneği ve Bezmialem Vakıf Üniversitesi tarafından düzenlenen "Sert Doku Lazer (Erbium-Yag Laser)" eğitimini başarı ile tamamladı.

2012 Temmuz -Ağustos : University of Washington, School of Dentistry'de "Klinik Dental Araştırma Metodolojileri Yaz Enstitüsüne" katıldı.

2006 Eylül - 2013 Ocak : Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti AD.'da Öğretim Üyesi olarak çalıştı. 2007 yılında Yardımcı Doçent Doktor ünvanı aldı. Yine aynı tarihler arasında Yeditepe Üniversitesi Diş Hastanesi'nde Öğretim Üyesi Kliniği ve Sedasyon-Genel Anestezi Ünitelerinde Uzman Çocuk Diş Hekimi / Pedodontist olarak çocuk hasta tedavi etti.

2006 Haziran : Ortodontist Uzm.Dr.Süreyya Aydın ve Çocuk Dişhekimi Uzm.Dr.M.Yalçın Aydın'la birlikte "Minident Çocuk Diş Kliniği"ni kurdu.

2000 Şubat - 2006 Haziran : Marmara Üniversitesi, Pedodonti (Çocuk Dişhekimliği) Anabilim Dalı'nda araştırma görevlisi olarak çalıştı. "Çocuklarda Farklı İki Dental Enjektör İle Yapılan Lokal Anestezi Ve Tedavi Uygulamalarında Psikometrik, Fizyolojik Ve Gözleme Dayalı Yöntemlerle Kaygı Ve Ağrının İncelenmesi" isimli doktora tez çalışmasını sunarak, doktora diploması almaya hak kazandı.

1996 Marmara Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi mezunu.

1991 Kadıköy Anadolu Lisesi mezunu,

1973 İstanbul doğumlu.