Minident Hakkımızda Çocuk Diş Hekimliği Fotoğraflar Sık Sorulanlar İletişim

Uzm.Dr. M.Yalçın AYDIN, PhD.
Çocuk Dişhekimi (Pedodontist)


2013 Mart : 2013 Mart : Global Diş Hekimliği Derneği ve Bezmialem Vakıf Üniversitesi tarafından düzenlenen "Sert Doku Lazer (Erbium-Yag Laser)" eğitimini başarı ile tamamladı.

2009 Haziran : Halen "Kadıköy Bldy. Engelli Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Pol. Genel Anestezi Ünitesi"nde part-time pedodontist olarak çalışmaktadır.

2007 Mart : Halen "Kadıköy Bldy. Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Pol."nde part-time danışman (supervisor) pedodontist olarak çalışmaktadır.

2006 Haziran : Ortodontist Uzm.Dr.Süreyya Aydın ve Çocuk Dişhekimi Uzm.Dr.Özgür Önder Kuşcu ile birlikte "Minident Çocuk Diş Kliniği"ni kurdu.

2000 Eylül : European Organization for Caries Research (ORCA), East Europe Summer School bursunu kazanarak Dobogoko, Macaristan'a gitti.

1998 Şubat-2004 Haziran : Marmara Üniversitesi, Pedodonti (Çocuk Dişhekimliği) Anabilim Dalı'nda araştırma görevlisi olarak çalıştı. "Sağlam ve Demineralize Edilmiş Mine Üzerine Uygulanan Topikal Fluoridlerin Etkisinin Lazer Fluoresens Yöntemleriyle İn-Vitro ve İn-Situ Olarak İncelenmesi" isimli doktora tez çalışmasını sunarak, doktora diploması almaya hak kazandı.

1997 Marmara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi mezunu

1991 İstanbul Kurtuluş Lisesi mezunu

1974 İstanbul doğumlu.